| Capacitor | |
| Body dimensions | 18x6x12mm |
| Capacitance | 22nF |
| Capacitor Type | Polypropylene |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...110°C |
| Operating voltage | 300V AC |
| Pitch | 15mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
polypropylene capacitor; Y2; 22nF; 300V AC; 18x6x12mm
- Ref: ESA03615-0013
- Manufacturer: KEMET
- Ref. Manufacturer: R413I22200000M
Stock: 8
-
0.368€
- Ex Tax: 0.299€

