| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 5.7A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 30V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 1.45V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 0.65V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ±12V |
| Marking Code | X0HI |
| Mounting | SMD |
| Package | SOT-23 |
| Type of mosfet | N-Channel |
AO3400A; N- CHANNEL MOSFET; 30V; 5.7A; 1.4W; SOT23
- Ref: ESA03622-0012
- Manufacturer: Alpha
- Ref. Manufacturer: AO3400A
Stock:Out Of Stock
-
0.512€
- Ex Tax: 0.416€

