| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 150A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 80V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 3.2V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 2.2V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | 20V |
| Marking Code | CSD19505KCS |
| Mounting | THT |
| Package | TO220-3 |
| Type of mosfet | N-Channel |
CSD19505KCS; Transistor; MOSFET;N Channel; 80V; 150A; 300W; TO220-3
- Ref: ESA03759-0003
- Manufacturer: Texas Instruments
- Ref. Manufacturer: CSD18536KCS
Stock: 2
-
6.236€
- Ex Tax: 5.070€

