| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 4.7A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 600V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 4.1V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 2.9V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | 30V |
| Marking Code | TF7N60 |
| Mounting | THT |
| Package | TO220 |
| Type of mosfet | N-Channel |
TF7N60FD; Transistor; MOSFET;N Channel; 600V; 4.7A; TO220; TF7N60
- Ref: ESA03795-0001
- Manufacturer: Alpha
- Ref. Manufacturer: AOTF7N60FD
Stock: 4
-
0.991€
- Ex Tax: 0.806€

