| Capacitor | |
| Body dimensions | 2.1x6.2x6.2mm |
| Capacitance | 33pF |
| Capacitor Type | Ceramic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 50V |
| Operating voltage | - |
| Pitch | 5.5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
| Capacitor | |
| Body dimensions | 2.1x6.2x6.2mm |
| Capacitance | 33pF |
| Capacitor Type | Ceramic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 50V |
| Operating voltage | - |
| Pitch | 5.5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |