| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | - 15A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | - 30V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | - 3V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | - 1V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ± 20V |
| Marking Code | 45P03 |
| Mounting | SMD |
| Package | TO-252 |
| Type of mosfet | P-CH |
SUD45P03-10-E3 MOSFET Transístor, P Channel, -15 A, -30 V, 0.01 ohm, -10 V, -3 V
- Ref: ESA02068-0007
- Ref. Manufacturer: SUD45P03-10-E3
Stock: 5
-
1.548€
- Ex Tax: 1.258€

