| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 202A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 40V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 4V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 2V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ± 20V |
| Marking Code | IRF1404 |
| Mounting | THT |
| Package | TO-220 |
| Type of mosfet | N-CH |
IRF1404PBF MOSFET , N Channel, 40 V, 202 A, 4 mohm, TO-220
- Ref: ESA02120-0002
- Ref. Manufacturer: IRF1404PBF
Stock: 2
-
3.057€
- Ex Tax: 2.485€

