| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.118x0.236Inch; Ø3x6mm |
| Capacitance | 0u1F |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 85ºC |
| Operating voltage | 50V |
| Pitch | 0,039Inch; 1mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 0u1F; 50V; Ø0.118x0.236Inch; Ø3x6mm
- Ref: ESA02135-0001
Stock: 2
-
0.156€
- Ex Tax: 0.127€
