| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.157x0.433Inch; Ø4x11mm |
| Capacitance | 1uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 3R4 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 63V |
| Pitch | 0,059Inch; 1,5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 1uF; 63V; Ø0.157x0.433Inch; Ø4x11mm; 3.4R
- Ref: ESA02135-0002
Stock: 38
-
0.060€
- Ex Tax: 0.049€
