| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.354x0.433Inch; Ø9x11mm |
| Capacitance | 1uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 20R |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 250V |
| Pitch | 0,118Inch; 3mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 1uF; 250V; Ø0.354x0.433Inch; Ø9x11mm; 20R
- Ref: ESA02135-0009
Stock: 22
-
0.197€
- Ex Tax: 0.160€
