| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.394x0.551Inch; Ø10x14mm |
| Capacitance | 1uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 34R |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 450V |
| Pitch | 0,118Inch; 3mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 1uF; 350V; Ø0.315x0.472Inch; Ø8x12mm; 20R
- Ref: ESA02135-0010
Stock: 25
-
0.175€
- Ex Tax: 0.142€
