| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm |
| Capacitance | 2u2F |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 85ºC |
| Operating voltage | 50V |
| Pitch | 0,098Inch; 2,5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 2u2F; 50V; Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm
- Ref: ESA02135-0023
Stock: 8
-
0.148€
- Ex Tax: 0.120€
