| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.197x0.394Inch; Ø5x10mm |
| Capacitance | 2u2F |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 16R |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 63V |
| Pitch | 0,409Inch / 10,4mm |
| Terminal type | Axial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 2u2F; 63V; Ø0.197x0.394Inch; Ø5x10mm; 16R
- Ref: ESA02135-0024
Stock: 120
-
0.098€
- Ex Tax: 0.080€
