| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm |
| Capacitance | 2u2F |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 3R1 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 85ºC |
| Operating voltage | 63V |
| Pitch | 0,098Inch; 2,5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 2u2F; 63V; Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm; 3R1
- Ref: ESA02135-0026
Stock: 24
-
0.097€
- Ex Tax: 0.079€
