| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.315x0.472Inch; Ø8x12mm |
| Capacitance | 2u2F |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 15R |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 350V |
| Pitch | 0,118Inch; 3mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 2u2F; 350V; Ø0.315x0.472Inch; Ø8x12mm; 15R
- Ref: ESA02135-0031
Stock: 38
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
