| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.591x0.512Inch; Ø15x13mm |
| Capacitance | 2u2F |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 13R |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 450V |
| Pitch | 0,196Inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 2u2F; 450V; Ø0.591x0.512Inch; Ø15x13mm; 13R
- Ref: ESA02135-0032
Stock: 28
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
