| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.197x0.433inch; Ø5x11mm |
| Capacitance | 3u3F |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 2R3 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 85º |
| Operating voltage | 50V |
| Pitch | 0,078inch; 2mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 3u3F; 50V; Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm; 2.3R
- Ref: ESA02135-0035
Stock: 1
-
0.160€
- Ex Tax: 0.130€
