| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.197x0.472Inch; Ø5x12mm |
| Capacitance | 4u7F |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 85º |
| Operating voltage | 50V |
| Pitch | 0,078inch; 2mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 4u7F; 50V; Ø0.197x0.472Inch; Ø5x12mm
- Ref: ESA02135-0038
Stock: 24
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
