| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.315x0.472Inch; Ø8x12mm |
| Capacitance | 4u7F |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 2R6 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 160V |
| Pitch | 0,157inch; 4mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 4u7F; 160V; Ø0.315x0.472Inch; Ø8x12mm; 2.6R
- Ref: ESA02135-0048
Stock: 17
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
