| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.394x0.512Inch; Ø10x13mm |
| Capacitance | 10uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 2R1 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 200V |
| Pitch | 0,196inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 10uF; 200V; Ø0.394x0.512Inch; Ø10x13mm; 2.1R
- Ref: ESA02135-0062
Stock: 13
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
