| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.827x1.417Inch; Ø21x36mm |
| Capacitance | 10uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 0R07 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 250V |
| Pitch | 1,417inch; 36mm |
| Terminal type | Axial |
| Tolerance | ±5% |
Electrolytic Capacitor; 10uF; 250V; Ø0.827x1.417Inch; Ø21x36mm; 0.07R
- Ref: ESA02135-0063
Stock: 11
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€

