| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm |
| Capacitance | 22uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 2R6 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 16V |
| Pitch | 0,078Inch; 2mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 22uF; 16V; Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm; 2R6
- Ref: ESA02135-0068
Stock: 69
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
