| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.638x1.011Inch; Ø16x25mm |
| Capacitance | 33uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 350V |
| Pitch | 0,314Inch; 8mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 33uF; 350V; Ø0.638x1.011Inch; Ø16x25mm
- Ref: ESA02135-0072
Stock: 1
-
2.342€
- Ex Tax: 1.904€
