| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm |
| Capacitance | 33uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 1R3 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 35V |
| Pitch | 0,078Inch; 2mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 33uF; 35V; Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm; 1R3
- Ref: ESA02135-0091
Stock: 62
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
