| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.315x0.472Inch; Ø8x12mm |
| Capacitance | 33uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 1R |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 63V |
| Pitch | 0,157Inch; 4mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 33uF; 63V; Ø0.315x0.472Inch; Ø8x12mm; 1R
- Ref: ESA02135-0095
Stock: 30
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
