| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.315x0.433Inch; Ø8x11mm |
| Capacitance | 68uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 0R78 |
| Mounting | Carbon Film |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 50V |
| Pitch | 0,157inch; 4mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 68uF; 50V; Ø0.315x0.433Inch; Ø8x11mm; 0.78R
- Ref: ESA02135-0110
Stock: 52
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
