| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.394x0.787Inch; Ø10x20mm |
| Capacitance | 100uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 0R27 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 50V |
| Pitch | 0,196Inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 100uF; 50V; Ø0.394x0.787Inch; Ø10x20mm; 0R27
- Ref: ESA02135-0114
Stock:Out Of Stock
-
0.185€
- Ex Tax: 0.150€
