| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.63x0.945Inch; Ø16x24mm |
| Capacitance | 100uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 0R26 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 85ºC |
| Operating voltage | 100V |
| Pitch | 0,295Inch; 7.5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 100uF; 100V; Ø0.63x0.945Inch; Ø16x24mm; 0R26
- Ref: ESA02135-0116
Stock: 21
-
0.847€
- Ex Tax: 0.689€
