| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.63x1.22Inch; Ø16x31mm |
| Capacitance | 100uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 0R75 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 160V |
| Pitch | 0,314Inch; 8mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 100uF; 160V; Ø0.63x1.22Inch; Ø16x31mm; 0R75
- Ref: ESA02135-0117
Stock: 2
-
0.841€
- Ex Tax: 0.684€
