| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.63x0.812Inch; Ø16x20.5mm |
| Capacitance | 100uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 0R45 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 200V |
| Pitch | 0,295Inch; 7.5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 100uF; 200V; Ø0.63x0.812Inch; Ø16x20.5mm; 0R45
- Ref: ESA02135-0118
Stock: 37
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
