| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.394x0.945Inch; Ø10x24mm |
| Capacitance | 220uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 0R33 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 40V |
| Pitch | 1,181Inch; 30mm |
| Terminal type | Axial |
| Tolerance | -10/+50% |
Electrolytic Capacitor; 220uF; 40V; Ø0.394x0.945Inch; Ø10x24mm; 0R33
- Ref: ESA02135-0134
Stock: 14
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
