| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.394x0.63Inch; Ø10x16mm |
| Capacitance | 330uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 0R33 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 16V |
| Pitch | 0,196inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 330uF; 16V; Ø0.394x0.63Inch; Ø10x16mm; 0.33ohm
- Ref: ESA02135-0144
Stock: 63
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
