| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.472x0.787Inch; Ø12x20mm |
| Capacitance | 3300uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 0R21 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 85ºC |
| Operating voltage | 10V |
| Pitch | 0,236Inch; 6mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 3300uF; 10V; Ø0.472x0.787Inch; Ø12x20mm; 0R21
- Ref: ESA02135-0173
Stock: 3
-
0.400€
- Ex Tax: 0.325€
