| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.709x1.378Inch; Ø18x35mm |
| Capacitance | 4700uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 0R12 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 35V |
| Pitch | 0,314Inch; 8mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 4700uF; 35V; Ø0.709x1.378Inch; Ø18x35mm; 0R12
- Ref: ESA02135-0181
Stock: 24
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
