| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø1.378x2.008Inch; Ø35x51mm |
| Capacitance | 10000uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 85ºC |
| Operating voltage | 63V |
| Pitch | 0,413Inch; 10.5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 10000uF; 63V; Ø1.378x2.008Inch; Ø35x51mm
- Ref: ESA02135-0182
Stock: 2
-
4.893€
- Ex Tax: 3.978€
