| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.709x0.591Inch; Ø18x15mm |
| Capacitance | 33uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 1R2 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 450V |
| Pitch | 0,314Inch; 8mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 33uF; 450V; Ø0.709x0.591Inch; Ø18x15mm; 1.2R
- Ref: ESA02135-0186
Stock: 12
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
