| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm |
| Capacitance | 100uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 1R2 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 85º |
| Operating voltage | 16V |
| Pitch | 0,078inch; 2mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 100uF; 16V; Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm; 1.2R
- Ref: ESA02135-0188
Stock: 30
-
0.098€
- Ex Tax: 0.080€
