| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.258x0.454Inch; Ø6.5x11.5mm |
| Capacitance | 150uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 85ºC |
| Operating voltage | 25V |
| Pitch | 0,118Inch; 3mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 150uF; 25V; Ø0.258x0.454Inch; Ø6.5x11.5mm
- Ref: ESA02135-0189
Stock: 25
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
