| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.394x0.512Inch; Ø10x13mm |
| Capacitance | 470uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 0R35 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 25V |
| Pitch | 0,196Inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 470uF; 25V; Ø0.394x0.512Inch; Ø10x13mm; 0.35R
- Ref: ESA02135-0193
Stock: 8
-
0.258€
- Ex Tax: 0.210€
