| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.984x1.378Inch; Ø25x35mm |
| Capacitance | 2200uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 25V |
| Pitch | 0,393inch; 10mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 2200uF; 25V; Ø0.984x1.378Inch; Ø25x35mm
- Ref: ESA02135-0197
Stock: 17
-
2.829€
- Ex Tax: 2.300€

