| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.63x1.378Inch; Ø16x35mm |
| Capacitance | 2200uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 50V |
| Pitch | 0,275inch; 7mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 2200uF; 50V; Ø0.63x1.378Inch; Ø16x35mm;
- Ref: ESA02135-0198
Stock: 22
-
0.554€
- Ex Tax: 0.450€
