| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.374x0.787Inch; Ø9.5x20mm |
| Capacitance | 68uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 100V |
| Pitch | 0,196Inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 68uF; 100V; Ø0.374x0.787Inch; Ø9.5x20mm
- Ref: ESA02135-0200
Stock: 24
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
