| Capacitor | |
| Body dimensions | 0.669x0.197x0.354Inch; 17x5x10mm |
| Capacitance | 47nF |
| Capacitor Type | Film |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 400V |
| Pitch | 0,590Inch; 15mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Film Capacitor; Polyester; 0u047F; 47nF; 400V; 0.669x0.197x0.354Inch; 17x5x10mm;
- Ref: ESA02142-0217
Stock: 9
-
0.464€
- Ex Tax: 0.377€

