| Capacitor | |
| Body dimensions | 0.984x0.354x0.709Inch; 25x9x18mm |
| Capacitance | 1uF |
| Capacitor Type | Poliester |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 400V |
| Pitch | 0.91Inch; 23mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Film Capacitor; Polyester; 1uF; 400V; 0.984x0.354x0.709Inch; 25x9x18mm;
- Ref: ESA02142-0220
Stock: 6
-
0.544€
- Ex Tax: 0.442€


