| Capacitor | |
| Body dimensions | 0.354x0.118x0.276Inch; 9x3x7mm |
| Capacitance | 2n2F |
| Capacitor Type | MKP, metalized polyester film |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 1000V |
| Pitch | 0,314Inch; 8mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±10% |
Film Capacitor; Polyester; 0u0022F; 2n2F; 1000V; 0.354x0.118x0.276Inch; 9x3x7mm;
- Ref: ESA02142-0233
Stock: 13
-
0.429€
- Ex Tax: 0.348€

