| Capacitor | |
| Body dimensions | 0.472x0.236x0.394Inch; 12x6x10mm |
| Capacitance | 22nF |
| Capacitor Type | MKT metalized polyester film |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 630V |
| Pitch | 0,4Inch; 10mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±10% |
Film Capacitor; Polyester; 0u022F; 22nF; 630V; 0.472x0.236x0.394Inch; 12x6x10mm;
- Ref: ESA02142-0234
Stock: 6
-
0.416€
- Ex Tax: 0.338€

