| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.707x0.984Inch Ø18x25mm |
| Capacitance | 82uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 400V |
| Pitch | 0,275inch; 7mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 82uF; 400V; Ø0.707x0.984Inch Ø18x25mm
- Ref: ESA02158-0014
Stock: 1
-
2.917€
- Ex Tax: 2.371€
