| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.630x1.240Inch Ø16x31.5mm |
| Capacitance | 82uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 400V |
| Pitch | 0,295Inch; 7.5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 82uF; 400V; Ø0.630x1.240Inch Ø16x31.5mm
- Ref: ESA02158-0015
Stock: 1
-
3.839€
- Ex Tax: 3.121€
