| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.472x1.377Inch; Ø12x35mm |
| Capacitance | 1500uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 0R20 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 35V |
| Pitch | 0,196inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 1500uF; 35V; Ø0.472x1.377Inch; Ø12x35mm; 0.20R
- Ref: ESA02236-0010
Stock: 10
-
0.526€
- Ex Tax: 0.428€
