| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.492x0.787Inch; Ø12.5x20mm |
| Capacitance | 1500uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 0R35 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 16V |
| Pitch | 0,196inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 1500uF; 16V; Ø0.492x0.787Inch; Ø12.5x20mm; 0.35R
- Ref: ESA02236-0011
Stock: 40
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
